مردم و مسئولان در کنار یکدیگر در تحقق اقتصاد مقاومتی بکوشند

درمیان امروز- گروه خبر / امام جمعه اهل سنت شهر اسدیه مشارکت مردم در امور اقتصادی را خواستار شد و گفت: مردم و مسئولان باید در کنار هم و با همکاری یکدیگر در زمینه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی گام بردارند چرا که در این زمینه، هم مردم و هم مسئولان دارای نقش عمده هستند.مولوی سید احمد عبداللهی افزود: چنانچه خواسته باشیم به فراهم کردن زمینه استفاده از کالای ایرانی بپردازیم قبل از هر چیزی باید اهمیت و ضرورت این مهم را در ذهن خویش ایجاد کنیم و پسندیده بودن کالای ایرانی، اعتقاد قلبی همه ما قرار بگیرد.
وی اضافه کرد: وقتی این موضوع فرهنگ‌سازی شده و مردم همه به این نتیجه برسند که خرید کالاهای داخلی به نفعشان است قطعا به خرید و مصرف کالاهای داخلی روی می‌آورند. امام جمعه اهل سنت اسدیه ادامه داد: تولیدات داخلی ازهر لحاظ شایسته استفاده کردن است، چرا که هم سبب ایجاد اشتغال شده و هم به اقتصاد کشور کمک شایانی می‌شود.
مولوی عبداللهی تأکید کرد: استفاده از تولیدات داخلی و همچنین جلوگیری از واردات بی رویه کالاها و هزینه‌های غیرضروری نقش مهمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور دارد.
امام جمعه اهل سنت اسدیه با بیان این‌که برای تحقق شعار سال بایستی یکسری از موضوعات به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد، یادآور شد: در درجه نخست باید تلاش شود که کیفیت محصولات تولید داخلی بهتر شود؛ باید مسئولان از تولیدکنندگان حمایت کامل را انجام دهند تا کالاهای تولید شده در داخل بتواند موجبات رضایت مصرف کننده را فراهم کند و مشتری‌ها به صورت کاملا خودجوش و داوطلبانه به خرید کالای داخلی ترغیب شوند.
مولوی عبداللهی در گفتگو با حوزه با اشاره به این‌که رسالت دولت نیز در این زمینه بسیار مهم است، متذکر شد: باید از ورود کالاهای خارجی که نمونه آن با کیفیت بهتر در کشور تولید می‌شود جلوگیری به عمل آید.
وی ادامه داد: لازم است که ادارات و نهادهای مختلف خودشان نیز از اجناس ایرانی استفاده کنند و هم چنین در مجامع مختلف و رسانه ملی به‌ویژه در تریبون نمازجمعه اهمیت استفاده از کالای ایرانی بیان شود.
امام جمعه اهل سنت اسدیه ضمن اشاره به بحث تبلیغ استفاده از کالاهای داخلی از رسانه‌ها و تاکید مسئولان کشوربه این مهم، تبیین کرد: این امر سبب شده که تا حدودی منویات مقام معظم رهبری محقق شده، ولی باید توجه داشته باشیم که هنوز تا رسیدن به حد مطلوب فاصله زیادی داریم که باید در این خصوص بیشتر تلاش شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*