جمعی از مسئولان و علمای شیعه و سنی شهرستان درمیان به مناسبت دهه فجر مطرح کردند: قدردان خدمات ۴۰ ساله انقلاب/ اعلام حمایت همه جانبه از نظام در ۲۲ بهمن

درمیان امروز – دهقانی / نظام جمهوری اسلامی خدمات فراوانی داشته که باید برای مردم به ویژه با توجه به قرارداشتن در ۴۰ سالگی انقلاب به درستی تبیین شود. اقامه حاکمیت اسلام، استقلال خواهی، تحقق عدالت و رفع تبعیض، زمینه سازی برای رشد انسان ها و حذف فساد به همراه گسترش آزادی های عمومی از جمله مهمترین علل شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی می باشد. ایران پس از انقلاب هفتمین قدرت دنیا در تأثیرگذاری بر تحولات بین المللی شد و امروز در زمره هشت قدرت برتر دنیا قرار دارد و توانسته در حوزه های مختلف پیشرفت های چشمگیری داشته باشد. ما تاکنون پس از انقلاب بحران های مختلفی در کشور داشتیم که هر یک از آنان می توانست هر کشوری را فلج کند، اما با تلاش های صورت گرفته در تحقق آرمان های انقلاب امروز جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست شاخصه توسعه انسانی را در مقوله رشد در طول این ۴۰ ساله در کارنامه خود دارد.
به گزارش درمیان امروز، از سوی رئیس ستاد برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب؛ عناوین ایام‌ا… دهه فجر چهلمین سالگرد انقلاب اعلام شد. جمعه ۱۲بهمن ما‌ه ۹۷، روز انقلاب اسلامی، ۴۰ سال مکتب فکری امام (ره)، نصرت الهی و ولایت‌مداری؛ شنبه ۱۳ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال مردم‌سالاری دینی، استقلال و آزادی؛ یکشنبه ۱۴ بهمن‌ما‌ه ۹۷ که روز فناوری فضایی است با عنوان انقلاب اسلامی، ۴۰ سال اعتماد به‌نفس ملی، خودباوری و پیشرفت علمی؛ دوشنبه ۱۵ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال مقاومت، انقلابی‌گری و استکبارستیزی؛ سه‌شنبه ۱۶ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال مجاهدت فرهنگی، تمدن‌سازی و امت اسلامی؛ چهارشنبه ۱۷ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال دین‌مداری، نهضت قرآنی و زمینه‌سازی ظهور مهدوی؛ پنجشنبه ۱۸ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال ایثار، جهاد فی‌سبیل‌ا… و شهادت‌طلبی؛ جمعه ۱۹ بهمن‌ما‌ه ۹۷ با عنوان انقلاب اسلامی، ۴۰سال نفی وابستگی، مقابله با تحریم و تهدید ـ. خوداتکایی؛ شنبه ۲۰ بهمن‌ما‌ه ۹۷ که مصادف با شهادت حضرت زهرا (س) است با عنوان انقلاب اسلامی، ۴۰ سال الگوی فاطمی، تحکیم خانواده و افتخارآفرینی زنان ایرانی؛ یکشنبه ۲۱ بهمن‌ما‌ه ۹۷ انقلاب اسلامی، ۴۰ سال امنیت همه‌جانبه، اقتدار ملی و عزت‌آفرینی و دوشنبه ۲۲ بهمن‌ما‌ه ۹۷ نیز با عنوان ۲۲بهمن تماشایی، جشن پرشکوه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نامگذاری شده است. باید توجه داشت که دهه مبارک فجر بهترین فرصت برای بازگویی دستاوردهای انقلاب اسلامی است و مسئولان باید به بهترین شکل در این راستا دین خود را به نظام اسلامی ادا کنند. استقلال و آزادی بزرگترین نعمتی است که در سایه حاکمیت اسلامی به ملت ایران داده شده و باید قدردان آن بود. مراسم دهه فجر خودجوش و مردمی است و اقشار مختلف در این ایام با مشارکت در برنامه ها حمایت قاطع و علاقه خود را به نظام اسلامی نشان می دهند و مسئولان نیز باید با گزارش شفاف عملکرد ۴۰ ساله خدمات به بار نشسته را به خوبی برای مردم تشریح کنند. همگان نیک می دانند که اقتدار نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان اسلام مدیون بنیانگذار جمهوری اسلامی و خون شهدا است و پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری حضرت امام خمینی (ره)، ایران را در جهان اسلام و منطقه عزتمند کرد. در شرایط حساس کنونی که دشمن توطئه هایی علیه انقلاب طراحی می کند برنامه های دهه فجر باید با شکوهتر از هرسال برگزار شود.

تجلی گاه وحدت اسلامی
فرماندار شهرستان درمیان در گفتگو با درمیان امروز می گوید: شهرستان درمیان تجلی گاه وحدت اسلامی در استان خراسان جنوبی و کشور است و مرزنشینان درمیانی در سایه همدلی و حرکت در خط ولایت همواره در تمام صحنه‌ها وحدت خود را به نمایش گذاشته‌اند. محمد بشیری زاده ادامه می دهد: دهه فجر فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی به مردم می باشد و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان باید این فرصت را مغتنم شمرده و با حضور در جمع مردم ضمن تبیین دستاوردها و ثمرات انقلاب اسلامی به درد دل های آنها گوش داده و مشکلاتشان را حل نمایند. وی با اشاره به شاخص ترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در شهرستان درمیان بیان می کند: پیشرفت های این شهرستان به مانند تمامی نقاط کشور کاملا مشهود بوده و مردم مرزنشین شهرستان اعم از شیعه و سنی با وحدتی بی نظیر وجود این نعمات الهی در شهرستان که حاصل دسترنج ۴۰ ساله خدمتگزاران نظام بوده را به خوبی قدر دانسته و از آن استفاده بهینه می نمایند.

بهره برداری از ۱۲۲ پروژه در دهه فجر
وی با ارائه گزارشی از پروژه های عمرانی افتتاحی از ابتدای تأسیس شهرستان درمیان می گوید: از ابتدای تأسیس شهرستان تا آغاز بکار دولت تدبیر و امید تعداد ۱۱۶۵ پروژه با اعتبار ۹۳۱۳۴۸ میلیون ریال در بخش های مختلف به بهره برداری رسیده است. بشیری زاده ادامه می دهد: از ابتدای دولت تدبیر و امید نیز تعداد ۵۰۵ پروژه با اعتبار ۲۰۰میلیارد و ۴۴۲میلیون تومان به بهره برداری رسیده است. به گفته وی در دهه مبارک دهه فجر سال جاری نیز تعداد ۱۲۲ پروژه با اعتبار ۵۵۴۵۶۸ میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید.

گازرسانی به ۹۴ درصد شهرها و روستاها
وی بیان می کند: ۹۴% شهرها و روستاهای شهرستان گازرسانی شده که شهرهای اسدیه، قهستان و روستای طاغان اولین مناطق گازدار شده در سال۹۵ در شهرستان می باشد. وی اعلام می کند: گازرسانی به شهرهای اسدیه، قهستان، گزیک و طبس مسینا و ۴۸روستای شهرستان با اعتبار ۱۰۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده است و در دهه مبارک فجر سال جاری نیز گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان و ۵۲ واحد صنعتی با اعتبار ۲۷۵۱۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

پرداخت ۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار
در مناطق روستایی و عشایری
فرماندار درمیان اظهار می دارد: در سال جاری تعداد ۷۷ طرح بیش از ۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری دریافت کردند.
وی ادامه می دهد: مجموع راه های اصلی، فرعی و روستایی شهرستان ۱۰۴۴کیلومتر می باشد که ۷۰۲ کیلومتر راه آسفالته و ۳۴۲ کیلومتر راه شوسه روستایی بالای ۲۰ خانوار می باشد و از تعداد ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان تعداد ۸۳ روستا از راه آسفالته برخوردار شده و ۱۶ روستا فاقد آسفالت بوده و آسفالت ۸ روستا در دست اجرا می باشد. وی در بخش فرهنگی نیز از معرفی سه امام جمعه برای شهرستان، تأسیس دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی در شهرستان و ارتقای کمی و کیفی مدارس سطح شهرستان خبر می دهد.

ترس دشمنان از بلوغ انقلاب
امام جمعه شهرستان درمیان نیز در گفتگو با درمیان امروز می گوید: از آنجایی که ۴۰ در عرف و برخی از دیدگاه ها نشانه بلوغ هست و در روایات از عدد ۴۰ به عنوان کامل شدن نامبرده شده انقلاب ایران هم در۴۰سالگی نشان بلوغ و کامل شدن را در حال تجربه است و دشمنان از این بلوغ ترسیده و در حال تدارک برنامه هایی برای نابودی انقلاب هستند. حجت الاسلام والمسلمین مصیب خزاعی ادامه می دهد: با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب، این انقلاب راه نورانی را ادامه خواهد داد و دشمنان هیچ غلطی نمی توانند بکنند چرا که ایران ۴۰ساله با ایران۵۷ فرق دارد و امروز اقتدار منطقه ای ایران در حال گسترش برای اقتدار جهانی است به این دلیل که در برخی رشته های ورزشی و پزشکی و اختراعات در رتبه های تک رقمی قرار داریم و ایران در حال حاضر قدرتمندتر از آن چیزی است که دشمنان فکر می کنند.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان درمیان هم خدمات زیادی انجام شده تصریح می کند: در حوزه های مختلف از جمله آبرسانی، جاده، برق، گسترش مدارس و مراکز بهداشتی، حوزه های علمیه، دانشگاهها و… طرح های زیادی انجام شده و در حال انجام است و آخرین طرح گازرسانی هست که واقعا اگر انقلاب نبود هنوز بیرجند هم گاز نداشت. وی با بیان اینکه امروز به لطف انقلاب به روستاهای مرزی و کم جمعیت هم گازرسانی شده می گوید: همه اینها به معنی چشیدن طعم شیرین انقلاب است.
مسئولین خدمت رسانی را سرلوحه قرار بدهند
امام جمعه شهرستان درمیان اظهار امیدواری می کند: امروز هم با توجه به تحریم ها و نقشه های دشمن مسئولین خدمت رسانی را سرلوحه کارشان قرار بدهند و این طعم شیرین را شیرین تر کنند و باعث نارضایتی مردم نشوند. به گفته وی در راستای دهه فجر برنامه های زیادی از سوی ادارات مختلف و ستاد دهه فجر شهرستان تدارک دیده شده و ان شاءا… اجرایی خواهد شد. وی ادامه می دهد: امیدواریم از آنجایی که خیلی ها انقلاب را ندیده اند روایتگری جنگ تحمیلی برای آنها صورت گیرد و در فضای مجازی امروز باید رسانه ها و مطبوعات فعالانه کار کنند و راویان صادقی برای نسل جوان باشند و با تلاش شبانه روزی نگذارند سم پاشی دشمن باعث ایجاد انحراف در نسل جوان شود تا ان شاءا… این امانت را به امانتداران صدیق آینده تحویل دهیم.

پیشرفت و خدمت رسانی شگفت انگیز
امام جمعه موقت شهرستان درمیان و امام جماعت مسجد جامع اهل تشیع اسدیه نیز در گفتگو با درمیان امروز می گوید: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی وقتی با دیده انصاف نگاه می کنیم پیشرفت و خدمت رسانی شگفت انگیز است. حجت الاسلام سید امین حسینی بیان می کند: مهمترین و ارزشمندترین دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای مردم ایران، استقلال و آزادی است که قدر این نعمت را کسانی بیشتر می دانند که قبل از انقلاب شاهد جولان دادن مستشاران آمریکا و انگلیس در این کشور بوده اند. به گفته وی قبل از انقلاب شخص اول مملکت که شاه بود بدون اجازه آمریکا نمی توانست کوچکترین تصمیمی بگیرد، منابع کشور از نفت، گاز و معادن مختلف در انحصار شرکت‌های خارجی بود و با تمام توان ثروت های ملی ما را به یغما می بردند و با سرگرم کردن دولت و ملت به مسائل فرعی و ساخته و پرداخته از طرف سرویس های اطلاعاتی سعی در توجیه و لزوم حضور خود در ایران داشتند.

هدیه ای برای مردم ایران
وی ادامه می دهد: خداوند وقتی اراده ملت شریف ایران را بر استقلال، عزت و آزادگی دید نصرت خود را شامل حال این مردم کرد و فرزندی از نسل پیامبر صلی ا… علیه واله وسلم را برای تحقق یکی از آرزوهای انبیا که تحقق حکومت اسلامی بود برای هدایت این موج عزت خواهی و استقلال طلبی به مردم مصمم و با اراده ایران هدیه داد تا طومار ۲۵۰۰ساله شاهنشاهی در ایران را در هم بپیچد و قرآن و آموزه های اسلام را ملاک حکومت و اداره کشور نماید. وی عنوان می کند: با پیروزی انقلاب و در کمترین زمان ممکن نهادهای خدمات رسان به مناطق محروم کشور آمدند و سازندگی کشور با نگاه محرمیت زدایی از روستاها شروع شد.

توجه ویژه به شهرستان درمیان
به گفته وی شهرستان درمیان که یکی از محرومترین مناطق کشور و استان خراسان جنوبی بود مورد توجه و عنایت ویژه قرار گرفت و خدماتی که نظام در قالب طرح های محرومیت زدایی با همکاری نهادهای مختلف مثل جهاد سازندگی، بسیج و کمیته امداد امام خمینی(ره) ارائه کرد باعث شد تا چهره شهرستان درمیان و روستاها متفاوت شود.

دلگرمی مردم شهرستان درمیان
حجت الاسلام حسینی تصریح می کند: پروژه های آب رسانی و برق رسانی و ایجاد راه های مناسب برای تردد به مرکز استان باعث رونق اقتصادی و دلگرمی مردم شده است. وی در خصوص گاز رسانی به شهرستان درمیان اعلام می کند: بیش از ۹۰ درصد روستاها تاکنون از نعمت گاز برخوردار شده اند که شاید مردم تصور رسیدن گاز به شهرستان را هم نداشتند البته تا رسیدن به ایده‌آل و نقطه مطلوب و در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی فاصله داریم ولی با توکل به خدا، همت مسئولین و صبر و حوصله مردم ولایتمدار تمام مشکلات حل شدنی است و اتحاد و وحدت مثال زدنی در شهرستان درمیان می تواند خواب هایی که دشمنان این کشور و نظام برای برگشتن به این کشور دیده اند را تبدیل به کابوس وحشتناک و نابودی آنها کند. وی ضمن تشکر از هوشیاری و موقعیت شناسی مردم ولایتمدار و با غیرت شهرستان درمیان به خاطر حضور آگاهانه آنان در تمام مناسبت ها و صحنه هایی که نیاز به کمک و حضور آنان بوده است، می گوید: از مردم شهرستان می خواهیم که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برای سرافرازی کشور و ناامید کردن دشمنان سنگ تمام بگذارند و از مسئولین متدین و ولایتمدار نیز انتظار می رود ضمن احترام و حفظ کرامت این مردم شریف و قدرشناس، تمام سعی و تلاش خود را برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی آنها انجام بدهند و مطمئن باشند اگر قدمی در راه حل مشکلات و گرفتاری های این مردم بردارند در پیشگاه خداوند و معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی رحمه ا… علیه سربلند خواهند بود.
مردم قدردان باشند
امام جمعه اهل سنت اسدیه نیز در گفتگو با درمیان امروز ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران می گوید: حال که چهل سالگی انقلاب اسلامی را پشت سر می گذاریم و وارد چهل و یکمین بهار پیروزی می شویم لازم است خدماتی که در طول این چهل سال به مردم شهرستان درمیان ارائه شده است را یادآوری نماییم. مولوی سید احمد عبداللهی ادامه می دهد: به مقتضای حدیث «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» باید از مسئولین نظام اسلامی و خدمتگزاران قدردانی و تشکر نماییم و مردم هم قدردان و شکرگزار نعمت های الهی باشند.

رسیدگی به مناطق محروم و دورافتاده
به گفته وی یکی از اهداف مهم جمهوری اسلامی رسیدگی به مناطق محروم و دورافتاده بوده و به عبارتی محرومیت زدایی در سرلوحه کار مسئولان نظام قرار داشته است هر چند کمبودهایی هنوز وجود دارد اما خدمات انجام شده را نمی توان نادیده گرفت به عنوان نمونه چند مورد از خدمات انجام شده را ذکر می نمایم. وی می افزاید: قبل از انقلاب یک وجب راه آسفالته در منطقه درمیان وجود نداشت حتی جاده بیرجند – اسدیه هم خاکی بود اما امروز اکثر راه های روستایی شهرستان آسفالت شده است. در گذشته از آب و برق خبری نبود ولی امروز تمام روستاها از نعمت برق ‌و اکثرا از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند و تقریبا تمام روستاها دارای تلفن ثابت می باشند. وی می گوید: تعداد زیادی از روستاهای شهرستان علاوه بر چهار شهر اسدیه، قهستان، گزیک و طبس از نعمت گاز شهری برخوردار هستند. امام جمعه اهل سنت اسدیه ادامه می دهد: بعد از اینکه درمیان شهرستان شد و اسدیه مرکز شهرستان قرار گرفت بعد از تأسیس فرمانداری اکثر ادارات در اسدیه راه اندازی شد؛ تأسیس بیمارستان خاتم الانبیا(ص) اسدیه هر چند با کمبود پزشک مواجه هست اما قدم بزرگی در جهت کاهش رفت و آمد به مرکز استان می باشد؛ همچنین قبل از انقلاب پزشکان خارجی در مراکز درمانی مشغول به کار بودند که بعد از انقلاب نیاز به آنها قطع شد.

تأسیس حوزه های علمیه و فضاهای مذهبی
به گفته وی بعد از انقلاب در مورد ایجاد فضاهای مذهبی تحول بسیار بزرگی رخ داده و تعداد زیادی مسجد و چند حوزه علمیه برادران و خواهران در شهرستان تأسیس شده است. وی مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی را نعمت عزت و استقلال می داند و بیان می کند: هیچ قدرتی نمی تواند نسبت به ملت ایران زور بگوید و در هشت سال دفاع مقدس توانستیم دشمن متجاوز را شکست بدهیم و یک وجب خاک ایران اسلامی را به دشمن ندهیم.

رفع بسیاری از سوء تفاهمات به برکت وحدت و اخوت
مولوی عبداللهی عنوان می کند: یکی دیگر از برکات انقلاب اسلامی ایجاد فضای وحدت و اخوت در بین شیعه و اهل سنت است که با تأسیس هفته وحدت و برگزاری همایش های مختلف علمای فریقین با هم می نشینند و گفت و گو می کنند و زمینه تقریب را فراهم می کنند و خیلی سوء تفاهمات برطرف شده است.

حرکت رو به جلو
امام جمعه اهل سنت طبس مسینا نیز در گفتگو با درمیان امروز می گوید: حاکمیت اسلام و سرنگونی استبداد ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در ایران و از طرفی ارتقای مشارکت سیاسی و آگاهی های مردم و همچنین کسب استقلال و آزادی در زمینه سیاسی در چهار دهه اخیر در بین کشورهای جهان بی نظیر بوده است. مولوی سید محمد حسینی ادامه می دهد: از طرف دیگر در سایر زمینه های اقتصادی، نظامی (خودکفایی نظامی)، فرهنگی (مثل عمومی شدن آموزش و ارتقای سطح علمی جامعه) میتوان حرکت رو به جلو و خیزش ایران را بصورت واضح در جامعه و در بین کشورهای منطقه در ایران مشاهده نمود.

موفقیت ایران در ایستادگی مقابل غرب
وی در پاسخ به سوالی در خصوص نقش انقلاب اسلامی در معادلات منطقه ای و بین المللی بیان می کند: بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان بخشی از این تأثیرات است. حتی پیش از حرکت های آزادیخواهانه در کشورهای اسلامی منطقه، انقلاب اسلامی ایران الهام بخش جنبش های اسلامی در نقاط گوناگون بوده است.به گفته وی ایران به عنوان یکی از قدرت های اصلی منطقه همواره نقش مهمی به ویژه در مقابله با سلطه غرب داشته است و اثبات کرده که در ایستادگی مقابل غرب موفق بوده است.وی ادامه می دهد: فرآیند تحقّق اهداف انقلاب اسلامی، یک فرآیند طولانی و البته دشوار است. در این مسیر انسان به طور نسبی به اهداف نزدیک می شود؛ اما تحقّق آنها، بسیار طولانی است. بنا به تعبیر مقام معظم رهبری تحقق اهداف انقلاب اسلامی فرآیندی پنج مرحله ای دارد؛ مرحله اول «انقلاب اسلامی» و مرحله دوم نیز «تشکیل نظام اسلامی» است. با این تفسیر انقلاب اسلامی، هم اکنون از این دو مرحله عبور کرده است. ایشان مرحله سوم تحقق اهداف انقلاب را «تشکیل دولت اسلامی» دانسته و معتقدند انقلاب اسلامی هم اینک در این گام قرار دارد. لذا علاوه بر تشریح و تبیین مرحله سوم، تکالیف مردم و مسئولین در این مرحله باید به آنها یادآوری شود. معظم له، مراحل چهارم و پنجم را «تشکیل کشور اسلامی» و «تشکیل دنیای اسلامی» ذکر نموده که برای رسیدن به آنها، وظایف و انتظاراتی از مردم و کارگزاران نظام اسلامی توقع می رود.وی عنوان می کند: انتقال ارزش‌های انقلاب‌ها به نسل‌های بعدی بستگی به ماهیت انقلاب‌ها دارد. انقلاب ‌اسلامی چون بر پایه‌ آموزه‌های شریعت سامان گرفته است و حاکمیت ارزش‌ها و هنجارهای دینی در عرصه‌های مختلف سیاست، اقتصاد، اجتماع و فرهنگ در رأس برنامه‌ها و اهداف آن قرار دارد، همچنین جدایی و گسستی بین سیاست و دین وجود ندارد، لذا ارزش‌هایش به شیوه‌ای ویژه و متفاوت با دیگر انقلاب‌ها انتقال می‌یابد و برای انتقال نسل به نسل ارزش‌ها معمولاً به یک هندسه‌ سه‌ضلعی نیاز است: ارزش‌ها + محیط + انسان = انتقال.وی بیان می کند: از طرفی در انتقال ارزش‌ها باید به فرهنگ‌ سازی، جامعه‌پذیری سیاسی و الگودهی توجه کرد.

اعلام حمایت همه جانبه از نظام در ۲۲ بهمن
امام جمعه اهل سنت طبس مسینا می گوید: برای گرامیداشت ایام دهه فجر در شهرستان درمیان در هر شهر و روستا ضمن آذین بندی محلات، مدارس و ادارات، در تمام مدارس و محلات جشن های باشکوه برگزار می شود و از طرفی در روز ۲۲ بهمن مرزداران شهرستان درمیان در سطح شهرستان و در تمام اقشار در مراسم راهپیمایی شرکت می کنند و حمایت همه جانبه خویش را از نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام می کنند. مولوی حسینی اعلام می کند: در تمام روستاهای سطح شهرستان بصورت مستقل برای بزرگداشت این ایام برنامه ریزی شده است و در این ایام کل اهالی همکاری می کنند. به گفته وی نوع برنامه ها تا حد زیادی در سال های اخیر با توجه به روحیات نسل جوان شاید تکراری شده باشد اما به وضوح میتوان دید که این برنامه ها به نوبه خود تأثیرات زیادی در بین عامه مردم داشته است و میتوان برای آینده طوری برنامه ریزی کرد که در انتقال ارزش ها به نسل جدید موفق تر باشد.وی تصریح می کند: برنامه های امسال به دلیل حساسیت وضعیت فعلی کشور در منطقه و سطح جهان و همچنین با توجه به چهلمین سال انقلاب باید با حساسیت بیشتری برگزار شود.به گفته وی برای برگزاری باشکوه برنامه های امسال تصمیم گرفته شده است که در حداکثر مراسم های سطح شهرستان شرکت کنیم و در تعدادی از مراسم ها با سخنرانی ارزش های انقلاب را به نسل جدید منتقل کنیم. وی اعلام می کند: رسانه ها با پوشش دادن تمام مراسمات و پخش این برنامه ها در غالب مستنداتی می توانند انگیزه برگزار کنندگان این برنامه ها را بالا ببرند و در این زمینه معمولا رسانه های استانی باید تمام برنامه های تمام شهرها را پوشش دهند ولی در حال حاضر اکثر برنامه های رسانه ها فقط از مرکز استان پخش می شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*