۳۶ هزار مترمربع فرش دستباف در درمیان تولید شد

درمیان امروز- گروه خبر / مدیر صنعت، معدن و تجارت درمیان گفت: طی ۱۰ ماه گذشته ۳۶ هزار مترمربع فرش دستباف در این شهرستان تولید شد. علی محمد بیجاری افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری ۴۰ هزار مترمربع فرش دستباف در این شهرستان تولید شود. وی بیان کرد: هم اکنون سه هزار و ۵۰۰ دار قالی در شهرستان درمیان فعال است و ۹ هزار بافنده در زمینه تولید فرش دستباف فعالیت دارند. مدیر صنعت، معدن و تجارت درمیان گفت: بیش از ۹۵ درصد فرش تولیدی شهرستان با نقشه ریزه ماهی بافته می شود و ارزش هر متر فرش تولیدی ۴۰۰ هزار تومان است که در مجموع ۲۰درصد فرش دستباف خراسان جنوبی در این شهرستان تولید می شود. وی با اشاره به ثبت جهانی نشان جغرافیایی فرش دستباف قهستان افزود: فرش دستباف قهستان به لحاظ زیبایی، ظرافت و هماهنگ بودن با بازارهای هدف همواره در دنیا مشتریان خود را داشته و دستباف های زیبای این منطقه زینت بخش موزه های مشهور دنیا است.
بیجاری گفت: برای ارتقای کیفیت فرش تولیدی دوره های آموزشی به بافی برای بافندگان فرش و تابلو فرش برگزار خواهیم کرد. وی افزود: نمایندگی اتحادیه فرش دستباف شهرستان در محل اداره صنعت، معدن و تجارت فعال است و تمدید و صدور کارت های شناسایی اعضای اتحادیه فرش دستباف در این نمایندگی انجام می شود.
وی از جذب سه میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان درمیان خبر داد و گفت: امسال در زمینه قالی بافی، دوخت لباس و تایپیست ۳۷ مجوز مشاغل خانگی صادر شده است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*