با حضور ششمین کاروان سلامت جمعیت هلال احمر انجام شد؛ درمان ۹۰ درصد بیماری های پوستی ساکنان روستاهای ذکری و گل نی/ التیام تاول لب های خشکیده

درمیان امروز- دهقانی / ششمین کاروان سلامت جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان در روستاهای ذکری و گل نی اعزام شد و خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم این مناطق ارائه داد.
به گزارش درمیان امروز، رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان درمیان گفت: ششمین کاروان سلامت در روستاهای ذکری و گل نی باحضور دکترعمادی متخصص بیماری های پوستی، دکترشمشیر بند متخصص اطفال و دکترباقرزاده متخصص بیماری های عفونی برگزارشد.
جوادمرادی افزود: دراین مرحله از کاروان سلامت بیش از۸۰نفر از خدمات پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر به ارزش ۹ میلیون و ۹۰۰هزار تومان برخوردارشدند.
وی خاطرنشان کرد: همزمان با برگزاری کاروان سلامت داوطلبین جمعیت بسته های بهداشتی بین مردم این روستاها به مبلغ بیش از ۳میلیون ریال توزیع کردند و تعدادی بسته غذایی ویژه مادران باردار و شیرده به مبلغ ۵ میلیون تومان توسط واحد داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان بین مادران توزیع شد. وی بیان کرد: همچنین چاه آب شرب روستاهای ذکری، گل نی، رزه و مورتیغ که با حمایت های مالی دکتر عمادی پزشک داوطلب جمعیت به بهره برداری رسیده بود با حضور وی افتتاح شد.
مرادی افزود: پس از این دوره کاروان سلامت بیش از۹۰درصد بیماری پوستی روستاهای ذکری وگل نی درمان شد.
همچنین معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در این باره گفت: همزمان با دهه فجر کاروان سلامت به روستاهای ذکری و گل نی شهرستان درمیان اعزام شد.
احمد بخشی درباره تعداد اعضای تیم کاروان سلامت، گفت: سه پزشک متخصص ( پوست، اطفال و داخلی) و ۹ نفر نیروی امدادگر و پرسنل در این تیم به ارائه خدمات داوطلبانه پرداختند.
وی با تأکید بر اینکه در این برنامه ۸۰ نفر از مردم این روستاها ویزیت رایگان شده و داروی مورد نیاز را دریافت کردند، گفت: اعزام کاروان سلامت با همکاری ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی تهران و به سرپرستی دکتر سید ناصر عمادی پزشک داوطلب هلال احمر متخصص پوست انجام شده است. وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی خدمات درمانی و دارویی ارائه شده در این روستاها بالغ بر ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده، ادامه داد: دو نفر از اهالی روستاها پس از معاینه و تشخیص بیماری توده شکمی و سینه (خانم باردار) و کودک با مشکل تنفسی با توجه به وضعیت حاد توسط اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافتند.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: سه مورد تزریق در جوشگاه سوختگی کودکان زیر ده سال در زیرکوه و درمیان توسط متخصص پوست انجام شده است.
بخشی با بیان اینکه با حضور دکترعمادی (پرشک متخصص داوطلب هلال احمر)، اهالی و مسئولین چاه آب شرب رزه نیز افتتاح شد، افزود: بخش قابل توجهی از هزینه توسط دکتر پرداخت شده است.
به گفته وی تعداد ۵ بیمار در سفر دکترعمادی ( چهار نفر زیرکوه و یک نفر درمیان) شناسایی شدند که برای عمل جراحی درمانی و زیبایی به بیمارستان پوست رازی تهران اعزام خواهند شد.
وی ادامه داد: سفر بعدی دکتر عمادی پزشک داوطلب هلال احمر پس از هماهنگی های لازم تا سه ماه آینده به استان انجام می شود.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: این چهارمین سفر دکتر عمادی پزشک داوطلب هلال احمر به استان و شهرستان درمیان است. گفتنی است در حاشیه مراسم بسته های حمایتی ویژه مادران باردار و شیرده نیز توزیع شد. «جلاران، گل نی و ذکری» از روستاهای محروم خراسان جنوبی است که به دلیل محرومیت زیاد و شیوع بیماری های پوستی در این روستاها در خردادماه امسال استاندار خراسان جنوبی تیمی را برای بررسی وضعیت این مناطق به ریاست معاون عمرانی استاندار به این روستاها اعزام کرد و از تمامی دستگاه های اجرایی استان خواست با حرکت جهادی برای رفع غبار محرومیت از این روستاها تلاش کنند. اکنون با تلاش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیماری پوستی مربوط به کودکان روستاهای ذکری و گل نی شهرستان درمیان در حال بهبودی است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*