جشن چله انقلاب در شهرستان درمیان

درمیان امروز-  همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور اقشار مختلف مردم در شهرستان درمیان برگزار شد.
به گزارش درمیان امروز، همزمان با سراسر کشور، مردم فهیم و همیشه در صحنه درمیان در چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور پر شور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی برگ زرین دیگری در تاریخ ثبت کردند. بر پایه این گزارش آحاد مردم مرزنشین شهرستان اعم از شیعه و سنی در کنار مسئولین با حضور بی نظیر و گسترده در این مراسم وحدت، اقتدار و پایبندی خود با آرمان‌های امام خمینی (ره) را به نمایش گذاشته و با ولایت فقیه و رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی بیعتی مجدد کردند.
در این مراسم حجت الاسلام مشرفی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان خراسان جنوبی ضمن تبریک این ایام خجسته و جشن چهل سالگی انقلاب، مطالبی را پیرامون پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ برای حاضرین ایراد کرد. در پایان نیز شرکت کنندگان در راهپیمایی با صدور قطعنامه‌ای مواضع خود را در حفظ دستاورد‌های انقلاب اسلامی اعلام کردند.
اجرای گروه سرود «بچه های انقلاب» همزمان با سالگرد ورود امام به وطن در شهرستان درمیان
همزمان با سالگرد ورود امام به ایران ،گروه سرود «بچه های انقلاب» به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان در محل میدان امام رضا(ع) این شهر، به اجرای برنامه پرداختند.
به گزارش درمیان امروز، همزمان با ١٢ بهمن سالروز ورود تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به میهن اسلامی، گروه‌سرود «بچه های انقلاب» به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان در شهر اسدیه به اجرای برنامه پرداختند. صافی مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان گفت: گروه سرود ٨٠ نفری «بچه های انقلاب» در میدان امام رضا(ع) شهر اسدیه اجرایی متفاوت و بسیار قابل توجه داشت، نوجوانان و دانش‌آموزان با اجرای دو سرود «میهن استوار» و «خمینی ای امام» شور و حال خاصی به این مراسم بخشیدند. وی در ادامه افزود: اجرای این برنامه فرهنگی هنری، با استقبال جالب توجه عموم مردم حاضر در مراسم روز ١٢ بهمن همراه بود، تا جایی که تعدادی از شهروندان همزمان با اجرای نوجوانان مسجدی به وجد آمده و ضمن همخوانی با نوجوانان اعضای گروه از اجرای سرودی که یادآور آن روزهای به یادماندنی و تاریخی بود، اشک شوق ریختند.
مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان هدف از اجرای این برنامه را زنده نگه داشتن یاد و نام امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب و ادامه راه آنها دانست. وی با اشاره به اینکه سرودهای انقلابی امروز باید با آرمان‌ها و دغدغه‌های محتوایی نظام همخوانی داشته باشد، گفت: اشعار و سرودهای انقلابی ما جلوه‌ای از مضامین بلند عاشورا است. لذا باید جوانان و نوجوانان ما این مفاهیم را درک کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*