امام جمعه اهل سنت اسدیه: حضرت زهرا(س) الگوی جهانیان است

درمیان امروز – امام جمعه اهل سنت اسدیه با اشاره به روایت شریفه «فاطمه بضعه‌ منی» از زبان رسول ا…(ص) تبیین کرد: حضرت فاطمه‌ زهرا(س) از جمله شخصیت‌هایی است که نیاز به تعریف ندارد و رسول اکرم(ص) به صورت انحصاری روایت فوق را در منزلت ایشان بر زبان آوردند.
مولوی عبداللهی با بیان این‌که رأفت و مهربانی از مهمترین خصلت‌های اخلاقی حضرت زهرا(س) بود، تصریح کرد: ایشان بسیار‌ غمخوار و دلسوز پدرشان نبی‌اکرم(ص) بودند و پیامبر از دیدن آن حضرت بسیار خوشحال و خرسند می‌شدند‌.
امام جمعه اهل سنت اسدیه‌ ادامه داد: حضرت زهرا(س) در باب خانه‌داری‌ و صبوری نیز بسیار زبانزد عام و خاص بودند چراکه بیشتر وقت امام علی(ع) در جنگ‌ها می‌گذشت و حضرت زهرا(س) اسوه کامل اخلاق و رفتار حسنه بودند.
مولوی عبداللهی ضمن اشاره به تسبیحات حضرت زهرا(س) بیان کرد: این تسبیحات از برکات وجودی حضرت زهرا(س) بوده که برای شیعه و سنی به یادگار مانده است.
وی الگوبرداری از زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را راه رستگاری بانوان دانست و اضافه کرد: بانوان جامعه اسلامی برای کسب سعادت دنیوی و اخروی بایستی از حضرت فاطمه زهرا(س) الگو و سرمشق بگیرند.
امام جمعه اهل سنت اسدیه ادامه داد: حضرت زهرا(س) در عبادت، همسرداری، نحوه رفتار با والدین و احترام به پدر و مادر، تربیت و رفتار با فرزندان، تعلیم مسائل دینی، پرهیز از تجمل، حجاب و عفاف، مشارکت در مسائل سیاسی و اجتماعی و دفاع از حریم ولایت نمونه بارز و الگوی جهانیان است.
مولوی عبداللهی دوری از خدا، قرآن و ائمه‌اطهار(ع) را مسبب بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در زندگی‌های امروزی دانست و افزود: خانواده‌ها نباید از یاد خدا غفلت کنند و بایستی همواره با توکل به خداوند و توسل به ائمه‌اطهار(ع) در استحکام زندگی‌های خویش کوشا باشند.
وی همچنین به نقش ارزنده و حساس زنان در بحث تحکیم بنیان خانواده اشاره‌ای داشت و تأکید کرد: آنچه مسلم است آن است که اگر زنان حضرت زهرا(س) را الگوی خویش قرار داده و پایبند به اصول اخلاقی کامل و شوهرداری‌ باشند، بنیان خانواده محکم شده و از هم نمی‌پاشد و شاهد بسیاری نابسامانی‌ها در زندگی‌های امروزی نخواهیم بود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*