دادرسان دادرس می شوند/ برگزاری هفتمین المپیاد دادرس با حضور هشت مدرسه درشهرستان درمیان

درمیان امروز – دهقانی / رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان گفت: هفتمین مرحله شهرستانی المپیاد طرح ملی دادرس با شرکت ۸ مدرسه در قالب تیم های ۱۴ نفره در دو بخش دختران و‌ پسران در محل جمعیت هلال احمر شهرستان با همکاری اداره آموزش و پرورش برگزار شد.
جواد مرادی با اشاره به حضور ناظران مدیریت آموزش وپرورش شهرستان حین انجام آزمون مربوطه، ادامه داد: دانش آموزان در طرح ملی دادرس که در واقع یک‌ نوع تمرین عملی در محیط دوستانه و‌ سرشار از شور و‌ نشاط محسوب می شود، خود را مورد آزمایش و‌ سنجش برای روزهای مخاطره قرار می دهند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان با توجه به تأثیر اجرای چنین طرح هایی در ارتقای سطح آمادگی دانش آموزان، اضافه کرد: المپیاد ملی دانش آموز آماده در روزهای سخت با هدف افزایش سطح ایمنی و خطرپذیری مدارس، مقابله با حوادث و بلایای طبیعی در روزهای سخت آموزش می بینند و آماده می شوند همچنین باتوجه به رسالت آموزشی مدارس انتقال مطالب آموزشی از طریق دانش آموزان به بستر خانواده راحت تر انجام می پذیرد.
وی خاطرنشان کرد: ساماندهی تیم های آموزش دیده مدارس درقالب مدارس امدادی یک رویکرد آموزشی برای سایر دانش آموزان مدرسه امری با اهمیت می باشد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان اضافه کرد: در این طرح دانش آموزان آموزش های لازم در مورد حمل مصدوم، خروج اضطراری، پناه گیری ایمن، پانسمان، بانداژ، ارزیابی، سی پی آر و اطفای حریق را فرامی گیرند.
وی یادآور شد: در پایان پس از آزمون نهایی کتبی و عملی از دانش آموزان مدارسی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند در قالب یک تیم دختران و یک تیم پسران برای شرکت در مرحله استانی انتخاب می‌ شوند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*