در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان مطرح شد: سه مدرسه درمیان برای اسکان نوروزی آماده می شود

درمیان امروز-  جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان درمیان به ریاست محمد بشیری زاده فرماندار برگزار شد.
فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان درمیان در این جلسه با اشاره به ظرفیت های گردشگری و آثار تاریخی شهرستان و توان بالقوه مردم در تولید صنایع دستی گفت: استفاده مطلوب و بهینه از ایام عید نوروز برای معرفی شهرستان، عرضه و فروش محصولات کشاورزی و صنایع‌دستی ومعرفی آثار تاریخی، باید در دستور کار اعضای ستاد خدمات سفر قرار بگیرد و از این ظرفیت برای رونق تولید، فروش محصولات و معیشت مردم بیشترین بهره برداری بعمل آید.
محمد بشیری زاده ایجاد بازارچه صنایع دستی در۴ نقطه شهری شهرستان را فرصت مناسبی برای عرضه محصولات صنایع دستی دانست.وی در ادامه از آماده بودن مدارس شهید باهنر اسدیه، فاطمه الزهرا(س) قهستان و مولوی گزیک جهت اسکان مسافرین نوروزی خبرداد و افزود: در راستای فروش صنایع دستی شهرستان در تعطیلات نوروزی ۱۵ غرفه فروش صنایع دستی در ورودی شهرها و در محل جاذبه های گردشگری شهرستان برپا می شود.
فرماندار درمیان بیان کرد: امسال تسهیلات خوبی به صنعتگران شهرستان از محل تسهیلات مشاغل خانگی و تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده که شاهد اشتغال خوبی در زمینه صنایع دستی خواهیم بود. وی شناسایی بیش از ۲۵۰ اثر تاریخی در شهرستان درمیان را از ظرفیت های گردشگری درمیان ذکر کرد و گفت: قلعه فورگ از نظر معماری در استان بی نظیر است که همه ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی از این قلعه با ارزش دیدن می کنند.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درمیان هم گفت: تاکنون ۲۵۰ اثر تاریخی در شهرستان شناسایی شده که از این تعداد ۹۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده است.
امیر اسماعیل شهسواری افزود: از ابتدای امسال در راستای ایجاد اشتغال در بخش صنایع دستی ۲۴۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به بیش از ۳۰ صنعتگر شهرستان پرداخت شده است. وی اظهار داشت: نوروز سال گذشته چهار هزار نفر در شهرستان درمیان اقامت کردند و بیش از ۶ هزار نفر از جاذبه های گردشگری شهرستان بازدید کردند که بازدید گردشگران نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ بیش از ۲.۵ برابر افزایش داشت. شهسواری عنوان کرد: نوروز امسال ۱۰ نفر از دانش آموزان شهرستان به عنوان همیار گردشگری با اداره میراث فرهنگی همکاری دارند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*