اعلام حمایت قاطع مسئولان، مردم و ائمه جمعه و جماعات اهل تشیع و تسنن شهرستان درمیان در حمایت از سپاه پاسداران/ گـام های همدلی

درمیان امروز – دهقانی / علمای اهل تشیع و اهل تسنن، مسئولان و مردم شهرستان درمیان با محکوم کردن اقدام خصمانه آمریکا در قراردادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی، حمایت قاطع خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند. همچنین در این راستا همزمان با سراسر کشور در حمایت از نیروهای سپاه پاسداران و محکوم کردن اقدام آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه در فهرست گروههای تروریستی با حضور فرماندار درمیان، ائمه جمعه و جماعات و سایر اقشار مردمی شهرستان درمیان راهپیمایی بعد از اقامه نمازجمعه در شهر اسدیه برگزار شد. به همین مناسبت دیدارهای مختلف مسئولان با فرمانده سپاه شهرستان درمیان به منظور اعلام همبستگی و اتحاد با سپاه برگزار شد.
سپاه بازوی قدرتمند نظام
فرماندار درمیان به همراه ائمه جمعه، فرماندهان انتظامی، بخشدار مرکزی و رؤسای ادارات شهرستان با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دیدار کرد. محمد بشیری زاده در این دیدار ضمن تبریک روز پاسدار و جانباز به همه پاسداران، رشادت ها و ایثارگری های پاسداران در هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت و در مورد اقدام رئیس جمهور بی خرد آمریکا در معرفی کردن سپاه پاسداران به عنوان یک گروه تروریستی عنوان می کند: پاسداران انقلاب به‌ عنوان بازوی قدرتمند نظام با گام‌های استوار در مقابله با دشمنان انقلاب و مردم از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، جانانه از کیان و شرف این کشور و ملت دفاع کرده‌اند.
سپاه حافظ امنیت و آرامش کشور
مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان به همراه جمعی از مدیران مدارس در دفتر فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه این شهرستان حاضر شده و رشادت ها وایثارگری های پاسداران در هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشته و براهمیت نقش پاسداران در صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی اشاره تأکید می کند. مقیمی ضمن محکوم نمودن اظهارات وقیحانه رئیس جمهور آمریکا در خصوص اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان گروه تروریستی تصریح می کند: پاسداران و مجموعۀ سپاه حافظ امنیت و آرامش کشور در برهه های مختلف بوده اند. وی می افزاید: همانگونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) فرمودند«اگر سپاه نبود کشور هم نبود». وی تصریح می کند: اگر سپاه نبود نه تنها ایران بلکه تعدادی از کشورها بویژه سوریه هم وجود نداشت و ایستادگی و پایمردی پاسداران جان برکف انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف افتخار بزرگی است که از اجر عظیمی در پیشگاه خداوند برخوردار است.
روز به روز بر عظمت و محبوبیت سپاه افزوده شد
امام جمعه شهرستان درمیان نیز در گفتگو با درمیان امروز می گوید: سپاه از اوایل انقلاب که حافظ این درخت نوپا بود و در جنگ دوشادوش ارتش عملیات های موفقیت آمیز زیادی داشت و لرزه براندام دشمنان انداخت و باعث ناکامی استکبار در از بین بردن انقلاب شد. حجت الاسلام والمسلمین مصیب خزاعی ادامه می دهد: دشمنان سیاست مبارزه با سپاه را شروع کردند که با اقدامات سازندگی سپاه در کشور بعد از جنگ و دفاع از مرزهای ایران مواجه شدند و روز به روز بر عظمت و محبوبیت سپاه افزوده شد و در مقابل دشمنان و بدخواهان سپاه ناکام ماندند.
به گفته وی با آغاز توطئه عبری و عربی در خاورمیانه، سردار سرافراز اسلام قاسم سلیمانی که کوله باری از تجربیات ۸سال جنگ و سال های مبارزه با اشرار را در پرونده داشت با حضور مدافعین وطن اجازه تحرک به پدیده شوم را نداد و باعث ناکامی این گروهک ها و حامیان جهانی شان شد و از طرفی باعث حضور ایران در منطقه شد که این قضیه قطعا به کام دشمن خوش نیامده و نخواهدآمد.
ترامپ و اذنابش تروریست و منفور جوامع هستند
وی تصریح می کند: با توجه به این وضعیت و اقدامات قرارگاه های سازندگی سپاه و بسیج در پالایشگاه ها و داخل کشور که باعث ناکامی دشمن در انجام توطئه های داخل کشور شد دشمنان دنبال تخریب سپاه بودند که این نهال تنومند و پرثمر را تروریست بنامند اما کاری از پیش نبردند و باعث ‌اتحاد و محبوبیت هر چه بیشتر بین سپاه و ارتش شدند و سپاه هم اکنون در کنار ارتش به مردم سیل زده کمک می نماید و روز به روز محبوب تر است البته در داخل هم در برهه های مختلف برخی دنبال تضعیف سپاه بودند ولی امروز با اقدام ترامپ آنها هم حمایت از سپاه را انجام دادند و امروز یکپارچه ملت ایران سپاهی است و یاور محرومان ولی ترامپ و اذنابش تروریست و منفور جوامع می باشند.
ذلت و زبونی سردمداران جنایتکار آمریکا
امام جمعه اهل سنت شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان، در پی اظهارات سخیف سردمداران دولت آمریکا مبنی بر تروریست خواندن سپاه پاسداران، طی بیانیه ای این اقدام خصمانه را محکوم کرد.
مولوی سید احمد عبداللهی با اشاره به آیه ۵۴ سوره آل عمران «و [دشمنان] مکر ورزیدند و خدا [در پاسخشان] مکر در میان آورد و خداوند بهترین مکرانگیزان است»، می گوید: اقدام احمقانه دولت مستبد آمریکا علیه سپاه پاسداران و تروریست خواندن این نهاد مردمی حکایت از ذلت و زبونی سردمداران جنایتکار این کشور دارد. وی تصریح می کند: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، تاکنون خصومت و دشمنی حکام آمریکا علیه ملت سرافراز و انقلابی ایران ادامه دارد.
وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از فرزندان همین ملت تشکیل گردیده است و همواره مدافع نظام و انقلاب بوده است و در جنگ تحمیلی در شکست دادن دشمن متجاوز نقش مهمی را ایفا نموده و امنیت را برای ملت به ارمغان آورده است، مورد حمایت آحاد جامعه بوده و می باشد، ادامه می دهد: اما دولت آمریکا که خود بزرگترین حامی تروریسم در جهان است، تاب و تحمل اقتدار و صلابت قدرت نظامی ایران به خصوص سپاه را ندارد، با قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی، نه تنها به جایی نمی رسد بلکه با این عمل ننگین خود بیش از پیش نزد ملت ایران منفور می گردد.
عمل ننگین آمریکا
وی اعلام می کند: ملت ایران فراموش نمی کند که آمریکا ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران را در کارنامه خود دارد و بزرگترین حامی رژیم اشغالگر قدس است و هر جا ظلم و ستمی وجود دارد از آن حمایت می کند، با بمباران مردم مظلوم افغانستان عروسی ها را به عزا تبدیل کرده است و باز هم با بی شرمی ادعای مبارزه با تروریست را دارد. وی در ادامه ضمن محکوم کردن این عمل ننگین آمریکا، حمایت خود را از سپاه پاسداران اعلام کرد.
سپاه برخاسته از متن انقلاب است
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان هم در گفتگو با درمیان امروز با اشاره به آیه ۶۰ سوره مبارکه انفال «هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان‌]، آماده سازید! و (همچنین) اسب های ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید! و (همچنین) گروه دیگری غیر از اینها را، که شما نمی‌شناسید و خدا آنها را می‌شناسد! و هر چه در راه خدا (و تقویت بنیه دفاعی اسلام) انفاق کنید، بطور کامل به شما بازگردانده می‌شود، و به شما ستم نخواهد شد!» می گوید: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که ماهیّتی ضداستکباری و ضداستعماری داشت و با بسیاری از تهدیدهای داخلی و خارجی مواجه بود، پاسداری از انقلاب اسلامی باید بر عهده نهادی می‌بود که برخاسته از متن انقلاب باشد و لذا با درایت حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) این وظیفه با تأسیس سپاه بر عهده این نهاد مقدس نهاده شد.
حجت الاسلام محمدهادی نودهی می افزاید: دقیق‌ترین نظر در خصوص اقدام ابلهانه ترامپ مبنی بر تروریست اعلام کردن سپاه را مقام معظم رهبری در دیدارشان با جمعی از پاسداران فرمودند «علت خصومت آمریکا با سپاه در پیشگامی آن در دفاع از کشور و انقلاب است. سپاه هم در میدان عملیاتی و مقابله با دشمن در مرزها و حتی چند هزار کیلومتر دورتر در اطراف حرم حضرت زینب (س) پیش‌قدم است و هم در میدان مقابله سیاسی با دشمن.»
وی اظهار می دارد: مشخص است نهاد مقدسی که از ارادتمندان دیروز امام راحل و امروز مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران است و همیشه با بصیرت ژرفی که داشته معادلات دشمنان را بر هم زده و انواع و اقسام فتنه‌ها و کودتاها را خنثی نموده، مورد خشم دشمنان است و به نظرم تمام مردم ایران و به ‌ویژه پاسداران عزیز از این خشم دشمنان، باید به خود ببالند، زیرا این خشم، ولایت‌پذیری و ولایت مداری آنان را جلوه نورانی‌تری داد.
تبلیغات اسلامی در خدمت سپاه پاسداران
وی تصریح می کند: اما یکی از وظایف مشترکی که مقام معظم رهبری برای سپاه، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه و برخی دیگر از نهادهای انقلابی مطرح فرمودند، تبیین معارف انقلاب اسلامی است که قطعاً این سازمان، به‌عنوان یکی از بازوهای تبلیغی در خدمت تمام نهادهای انقلابی به‌ویژه سپاه پاسداران خواهد بود.
اقدام نسنجیده دولت آمریکا
امام جمعه موقت شهرستان درمیان و امام جماعت مسجد جامع اهل تشیع شهر اسدیه نیز در پاسخ به خبرنگار درمیان امروز می گوید: دولت آمریکا در اقدامی نسنجیده و احمقانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروههای تروریستی قرار داد که این اقدام از چند جنبه دارای اهمیت است. حجت الاسلام سید امین حسینی بیان می کند: شکست های آمریکا در عراق و سوریه و صرف هزینه های بسیار هنگفت باعث ایجاد فشار سیاسی و اجتماعی بر ترامپ و دولت آمریکا شد، همچنین تصور آمریکا برای عملی کردن برنامه خروج از برجام این بود که ایران به خاطر مشکلات اقتصادی و معیشتی تن به مذاکره مجدد و در نتیجه تحمیل برجام های ۲و۳و… خواهد داد اما موضع محکم دولت و رهبری نظام آنها را مأیوس و سرخورده کرد. وی ادامه می دهد: نفوذ روزافزون جمهوری اسلامی ایران در منطقه و کم رنگ شدن نفوذ آمریکا به سرعت به کابوس منزوی شدن حاکمان کاخ سفید جامه عمل می پوشد، موارد فوق و چندین علت دیگر باعث شد تا ترامپ دست به این اقدام احمقانه بزند تا کمی از فشار روانی شکست های منطقه ای خود کم کند ولی خدا را شکر می کنیم که دشمنان ما را از احمق ها قرار داد و با این اقدام، انسجام و همبستگی ملی و محبوبیت سپاه پاسداران در بین مردم صدها برابر شد و بار دیگر آیه شریفه ۵۴ سوره آل عمران «و [دشمنان] مکر ورزیدند و خدا [در پاسخشان] مکر در میان آورد و خداوند بهترین مکرانگیزان است» تحقق یافت و خداوند مکر و حیله دشمنان را باطل کرد.
عملکرد درخشان سپاه
حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه عملکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیروزی های مختلف نظامی، علمی و عمرانی یک عملکرد درخشان هست و همچنین نقش سپاه در ناکامی آمریکا و دیگر مستکبران برای تسلط پیدا کردن بر مظلومان قابل انکار نیست، تصریح می کند: همه این مسائل از سپاه پاسداران یک سد محکم در مقابل نفوذ دشمنان به وجود آورده و گوشه  ای از حکومت اسلامی را به دنیا معرفی کرده است. وی تأکید می کند: اعلام حمایت گسترده اقشار مختلف مردم در ایران و خارج از ایران به خوبی میزان نفوذ و محبوبیت سپاه را به همه دنیا نشان داد و آمریکا را با چالش بزرگی مواجه کرد.
یک پاسدار هستم
امام جمعه موقت شهر اسدیه می افزاید: این روزها این جمله را از بسیاری از افراد شنیدیم و من هم با تمام وجود به پاسداران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عرض می کنم که «من با افتخار می گویم که یک پاسدار هستم».
اقدامی غیرمتعارف
امام جمعه نصرالدین و حومه در محکومیت تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن اشاره به آیه ۶۰ سوره مبارکه الأنفال «هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان‌]، آماده سازید! و (همچنین) اسب های ورزیده (برای میدان نبرد)…»، با صدور پیامی اعلام می کند: اقدام خصمانه آمریکا مبنی بر تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آن هم از سوی بزرگترین حامی تروریست در جهان که اقدامی غیرمتعارف و خلاف قوانین بین المللی و نشانه خوی استکباری و یاغی گری آمریکاست، چیزی جز انزوای جهانی آمریکا و اسقاط رژیم غاصب صهیونیستی، آورده ای دیگر نخواهد داشت. مولوی سید عبدالمؤمن موسوی ضمن محکوم کردن این اقدام احمقانه دولتمردان آمریکا، تأکید می کند: جامعه اهل سنت ایران، همچون گذشته در کنار قوه توانای سبزپوشان انقلاب اسلامی خواهند ماند و از امنیت و کیان جمهوری اسلامی ایران، دفاع خواهند نمود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*