برگزاری آزمون ارتقای درجه نجاتگران هلال احمر

درمیان امروز – رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان از برگزاری آزمون ارتقای درجه امدادگران هلال احمر در درمیان خبر داد. جواد مرادی گفت: ۴۰نفر از امدادگران دختر و پسر شهرستان درمیان در آیتم‌های حمل مصدوم، احیای قلبی ریوی، بانداژ و پانسمان زخم، تست کوپر، بارفیکس، دراز و نشست و کمک‌های اولیه جهت کسب درجه امدادگری شرکت نمودند. وی بر ضرورت این آزمون در بین امدادگران تأکید کرد و گفت: با توجه به حساسیت فعالیت‌های جستجو و نجات، افزایش آمادگی جسمانی، کسب مهارت‌های خاص امداد و نجات، توان افزایی، تقویت پارامتر‌های دقت قدرت، سرعت و انتخاب برای عملیات‌های ویژه امداد و نجات این آزمون در بین امدادگران برگزار شد. وی افزود: امدادگرانی که دوره‌های آموزشی لازم را گذرانده و حد نصاب نمره لازم را در ارزیابی اولیه کسب کردند وارد این آزمون شده و در صورت موفقیت در این مرحله درجه امدادگری را کسب می‌کنند. وی افزود: هرچه توان امدادگران جمعیت در برخورد با حوادث بالاتر باشد تلفات انسانی حوادث کاهش می یابد.

دوره های آموزشی ویژه دختران در آستانه ازدواج
درمیان امروز- گروه خبر
دبیر موسسه جلوه آرامش خراسان جنوبی از برگزاری سلسله دوره های آموزشی شمیم وصل ویژه دختران در آستانه ازدواج در خراسان جنوبی خبرداد. سیدآبادی عنوان کرد: این آموزش ها با همکاری اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان درمیان برگزار می شود. وی با اشاره به اینکه در این دوره ها ۱۰۰ نفر در قالب اردو های آموزشی یک روزه شرکت می کنند، گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود ۷۲۰ نفر در مرکز استان و شهرستان سربیشه آموزش دیده اند.

 

 

 

 

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی خبر داد:
اتمام ۶۱ پروژه محرومیت زدا
با کمک آستان قدس
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از تکمیل ۶۱ پروژه عمرانی المنفعه در حوزه منابع آب کشاورزی باکمک اعتباری آستان قدس رضوی خبر داد. «مهدی هنری» افزود: بر اساس تفاهم نامه سه جانبه منعقد شده در سال ۱۳۹۷ بین سازمان بسیج سازندگی، معاونت امداد آستان قدس رضوی و سازمان جهاد کشاورزی استان اجرای پروژه های مرتبط با منابع آب کشاورزی در برنامه قرار گرفت و بخشی از پروژه ها در دهستان لانو سربیشه، گزیک درمیان و بندان نهبندان تعریف شد. وی بیان کرد: با توجه به درخواست های مردمی از سایر شهرستان ها مابقی پروژه ها نیز در کل شهرستان‌ها توزیع شد تا تمام شهرستان ها از برکت اعتبارات آستان قدس رضوی استفاده کنند. هنری عنوان کرد: طبق این تفاهم ۵۰ درصد اعتبارات مذکور توسط آستان قدس رضوی و ۳۵ درصد آن را جهاد کشاورزی استان متقبل شده و مابقی آن از طریق کمک‌های اهالی و خیرین تأمین شده است. به گفته وی، اجرای پروژه ها نیز توسط سازمان بسیج سازندگی استان با هزینه‌های حداقلی انجام شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۶۱ پروژه از این سرفصل با اعتبار حدود ۲۵ میلیارد ریال به اتمام رسیده، گفت: ۲۶ پروژه مربوط به سه دهستان و ۳۵ پروژه در کل استان است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*